Proiect sustinut de SINDICATUL NATIONAL AL POLITISTILOR LOCALI "SEMPER LEX"

Acum este Dum Aug 19, 2018 3:04 pm

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cazul Timisoara...
MesajScris: Joi Iul 18, 2013 1:59 pm 
Neconectat
Site Admin

Abuzuri grave la Timisoara

Imagine
http://webtv.realitatea.net/local/palmieri-de-10-000-de-euro-paziti-de-politisti-in-timisoara_910003.html?p=1

Foarte grava situatia de la Timisoara, grav este nonsalanta cu care primarul recunoaste public, in direct, ca foloseste politisti din cadrul Serviciului O.P. pentru paza.Nu este o problema ca doresc asigurarea acelei zone, ci modul cum o fac. In afara faptului ca avea posibilitate sa asigure mult mai ieftin cu : firma de paza, monitorizare video, in cel mai special caz folosea lucratori din personalul contractual, departamentul paza, lucratori ce se incadreaza regulilor 333/2003 privind paza obiectivelor de interes local.
Aici duce lasitatea sefilor de departamente ale serviciilor si chiar lipsa de curaj a lucratorilor ce puteau sesiza o incalcare a legii 155/2010 .
Concret acest primar a dat o dispozitie ce incalaca legea de functionare a Politiei locale, poate ca dupa aceasta mediatizare s-ar cuveni sa se declanseze o cercetare privind legalitatea dispozitiilor, conform legii 155/2010.

Sus

Subiectul mesajului: Re: Cazul Timisoara...
MesajScris: Joi Iul 18, 2013 5:59 pm 
Neconectat

Doamne ce bine am iesit in poza, sunt frumos foc! :D (Cu ocazia asta cei interesati de dotarea si uniforma Politiilor Locale pot admira tinuta si armamentul politistilor timisoreni :lol: ) S-o luam punctual, incepand de la mijloc :P
Citat:
Aici duce lasitatea sefilor de departamente ale serviciilor si chiar lipsa de curaj a lucratorilor ce puteau sesiza o incalcare a legii 155/2010
Ce va recomanda domnule pro legality sa ne vorbiti de lasitatea sefilor si mai ales de lipsa de curaj a lucratorilor? Vreau sa stiu ce fapte de mare eroism aveti dumneavoastra la activ, ca sef sau ca lucrator, dupa caz, daca se poate, desigur, si totodata va rog sa-mi semnalati cu exactitate articolul, din legea despre care pomeniti, care a fost incalcat. Pentru a-mi sustine intrebarile, poate usor intepatoare, am sa va pun la dispozitie pozitia oficiala a institutie, desigur, tot pe modelul: de prin presa adunate...
Citat:
operaţiunea este executată „pentru a asigura ordinea şi liniştea publică şi prevenirea degradării plantelor exotice”, după cum a declarat, pentru PRESSALERT.ro, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Locale, Daniela Seracin
Citat:
Foarte grava situatia de la Timisoara, grav este nonsalanta cu care primarul recunoaste public, in direct, ca foloseste politisti din cadrul Serviciului O.P. pentru paza.
In direct? Inseamna ca si in reluare... ;) Nu toata lumea se pricepe la vorbe, nu credeti? Ar putea fi o eroare de exprimare, nu toata lumea stapaneste termenii, avem destule exemple, un caz este dl. ''almanahe''... Revenind la ganduri mai bune trebuie sa spun ca...intuiti dvs. ceva, dar...daca ar fi sa jucam jocul acela din copilarie as spune ca ...nu e nici cald, nici rece, e caldut...

Sus

MesajScris: Vin Iul 19, 2013 1:43 am 
Neconectat
Site Admin

Copile eyes, probabil tu lucrezi intr-un birou unde ai luat forma scaunului din plictiseala si bati campii cu succes.Ca sa vezi o reluare trebuie prealabil sa fi fost un ,,direct" altfel nu exista logica, iar public si in direct sunt asezate foarte corect si logic.In alta ordine de idei, stai calm, am avut de-a face cu multe, inclusiv pe la cladirea cu usi inalte unde m-am descurcat onorabil.
Revenind la subiect, daca toata mass media centrala a prezentat cazul ,,palmierul" din Timisoara...mi-e greu sa cred ca tu nu pricepi hiba, chiar si in situatia in care ai fi foarte distrat te-ai prinde ca au folosit politistii locali, functionari publici din Serviciul O.P., in scop de paza.Vrei sa-ti arat eu articolul ? Te sfatuiesc sa repeti stagiul de curs si sa intelegi ca nu se amesteca atributiile personalului contractual cu atributiile functionarilor publici chiar daca fac parte din aceeasi institutie. Daca uniformele sunt identice primii sunt pe L333/2003 paza obiective, iar functionarii publici pe L188 nu au in atributii paza obiective.
Explicatia: ,,operaţiunea este executată „pentru a asigura ordinea şi liniştea publică şi prevenirea degradării plantelor exotice”, după cum a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Locale, Daniela Seracin"...mai bine tacea !
Jocul acela cu cald si rece sa-l joci tu in fata blocului, nu este cazul sa-mi propui mie asemenea infantilitati.
Considera ca nu am nevoie de un feedback, chiar te rog sa nu-mi dai explicatii filosofice.

Sus

MesajScris: Vin Iul 19, 2013 11:04 am 
Neconectat

Citat:
Considera ca nu am nevoie de un feedback, chiar te rog sa nu-mi dai explicatii filosofice

Give me a break... Reactia ta ''P.O.H.U.I'' e ca urmare a faptului ca nu ti s-a dat dreptate? :P

Citat:
Copile eyes, probabil tu lucrezi intr-un birou unde ai luat forma scaunului din plictiseala si bati campii cu succes.

Diferenta dintre noi doi este ca tu, in lipsa de argumente serioase, iti dai cu presupusul in timp ce eu vorbesc despre lucruri certe. Indiferent daca am luat forma scaunului inca de la ora la care se serveste cafeaua sau am talpile pantofilor de serviciu uzate de la atata ‚pedalat’ aerul de superioritate datorat varstei inaintate pe care vrei s-o afisezi nu-si are locul aici.

Citat:
In alta ordine de idei, stai calm, am avut de-a face cu multe, inclusiv pe la cladirea cu usi inalte unde m-am descurcat onorabil.

Stau foarte calm, chiar si cand nu stau. Poate ne descrii putin speta, asa, ca sa prindem curaj si noi astia abuzatii, lipsiti de curaj.

Citat:
Revenind la subiect, daca toata mass media centrala a prezentat cazul ,,palmierul" din Timisoara...mi-e greu sa cred ca tu nu pricepi hiba, chiar si in situatia in care ai fi foarte distrat te-ai prinde ca au folosit politistii locali, functionari publici din Serviciul O.P., in scop de paza.Vrei sa-ti arat eu articolul ?

Draga pro, de cand ai dat faptele pe vorbe? N-am nevoie sa-mi arati articole, in ceea ce priveste partea asta de vest nu aflu din presa lucruri, le traiesc in timp real. Sigur, poate maine ma trezesc ca ai citit tu in ziare ca asta seara in loc sa fiu in dispozitiv la meci plantam palmieri in jurul stadionului...

Citat:
Te sfatuiesc sa repeti stagiul de curs si sa intelegi ca nu se amesteca atributiile personalului contractual cu atributiile functionarilor publici chiar daca fac parte din aceeasi institutie. Daca uniformele sunt identice primii sunt pe L333/2003 paza obiective, iar functionarii publici pe L188 nu au in atributii paza obiective.

Insisti sa subliniezi ca tu esti ala mai mare dintre noi doi? Cum atunci, pana la anii astia, nu ai invatat ca sfaturile se dau atunci cand sunt cerute? Imi pare lipsit sa sens sa-mi vorbesti de niste legi presupunand, din nou, ca nu le-as cunoaste. N-as vrea sa te pun intr-o situatia inferioara, cu atat mai mult cu cat vrei sa fi fratele mai mare...Totusi, am sa-ti spun ca atunci cand lansezi acuzatii trebuie sa ai si probe, nu mai suntem pe vremea...inchizitiei. Fara probe, rezultatul e zero.

Citat:
Jocul acela cu cald si rece sa-l joci tu in fata blocului, nu este cazul sa-mi propui mie asemenea infantilitati.

Concentreaza-te pro, nu ti-am propus nimic, am impresia ca (da, imi permit si eu o data sa-mi dau cu presupusul) fie citesti printre randuri, la propriu, fie obisnuiesti sa sari peste cuvinte.
Era sa uit: nu stau la bloc, stau la casa, incap mai multe scaune sau perechi de pantofi pentru ‚pedalat’.

Imi cer scuze pentru postarea succinta dar timpul nu-mi permite mai mult, trebuie sa-mi pregatesc pantofii pentru deseara. :P

Sus

MesajScris: Vin Iul 19, 2013 9:53 pm 
Neconectat

Va asigur ca un sef de institutie trebuie sa stie sa fie demn .
Cei care asigura paza au statut de personal contractual conform legii 155 art 6 lit h . punct
Nu iesi cu functionarii publici sa pazesti palmieri , banci , piese de sah etc ... ii pui in vedere in scris si tot in scris astepti raspunsul .
Timisoara parca era alta tara insa din pacate se pare ca si edilul care poate gandi astfel si seful politiei locale care e un caracter roman autentic se merita unul pe altul...
o solutie at fi ca A.N.F.P. ar fi trebuit sa se autosesizeze.

Sus

MesajScris: Vin Iul 26, 2013 12:32 pm 
Palmierii din Timişoara au rămas fără paza poliţiei locale

Numărul de poliţişti locali care au fost arondaţi pentru a supraveghea plantele exotice a fost vehiculat în mai multe variante, de la 18 la 30. Cert este că organele de ordine erau prezente în preajma obiectivului 24 de ore din 24.

Am fi dorit ca retragrea poliţiştilor locali de pe lângă palmieri să ne fie confirmată în mod oficial, dar, după mai multe încercări, am constatat că la numărul de telefon al purtătorului de cuvânt al Poliţiei Locale Timişoara nu răspunde nimeni.
renasterea.ro

Ps "TACEREA NASTE MONSTRI"

Sus

MesajScris: Vin Iul 26, 2013 6:16 pm 
Neconectat

Care tacere domnule, asta care planeaza asupra site-ului? Nu-ti fa griji, site-ul asta a fost condamnat la tacere inca de la inceput si asta datorita celor care se presupune ca-l frecventeaza... Sunt vorbareti de toata isprava, logoreea lor se rezuma la un copy paste al vreunui articol sau a vreunei legi, comentariul lor propriu fiind maxim un citat :P Maxim am zis! Abia daca pot tine pasul in ritmul asta....
By the way, tocmai v-am facut monstri, desigur, fara intentie directa.

Apreciez ca numarul persoanelor care incearca sa ma/ne tina la curent cu ultimele noutati din presa scrisa este in continua crestere (primul care mi-a prezentat revista presei a fost pro legality, care de altfel este un deschizator de drumuri si trebuia sa ma astept ca vor urma valuri, valuri) dar daca tot aflati inaintea tuturor noutatile si binevoiti sa mi/ni le impartasiti as aprecia (desigur, e optionala aprecierea mea) daca si comentati ceva, cat de cat pertinent, of course. Nu de alta dar in ritmul asta riscam sa devenim un fel de site cu selectii de pe alte site-uri...

Si ca sa nu ma trezesc cu ''inchizitia'' pe urmele mele pentru off topic (am un feeling ca n-am sa scap oricum) am sa spun si cate ceva legate de subiectul propus, mai exact am sa adresez cateva intrebari...
Spre exemplu, de ce credeti voi ca-i intereseaza asa de tare pe ziaristii astia care au facut marea constatare precum ca 'politisti nu mai pazesc palmierii' si au nevoie de un raspuns oficial cand ei nici macar, chipurile, nu stiu cati 'politisti au pazit palmierii' ? Doar au vehiculat numarul lor pana acum, ce sa-nteleg? (expresia cu paza mi-e clara) Ca doar toata tara, in lung si-n lat, a vazut cel putin o data la stiri cum, saracii, fraierii, lipsitii de curaj si amaratii aia de politisti de la Timisoara stau ei cu zi cu noapte la umbra palmierilor si-i pazesc...S-a dat stirea asta de atatea ori si sub atatea forme incat puteau sa-i numere in fata televizorului :lol:
De ce credeti, tot spre exemplu, ca neraspunzand nimeni la capatul celalalt al firului au abandonat temeinica documentare si au dat drumul articolului asa? Ca doar mai exista, conform legii, si varianta de a adresa solicitarea in scris, nu?
Sigur, ultima mea intrebare (si asta nu e retorica) adresata profesionistilor in alte fabricatului de stiri este: totusi, articolul asta ce anume trebuia sa spuna? Ca nu mai e paza la palmieri, ca nu se stie cati politisti au pazit palmierii sau ca purtatorul de cuvant nu a raspuns la telefon? Nedumerire mea vine pe fondul faptului ca legat de retragerea 'pazei' se vorbeste in titlu, doar, iar in 'articol' se trateaza necunostinta nr. de politisti ce au 'pazit' palmierii si purtatorul de vorbe care nu raspunde la telefon.

Sus

MesajScris: Sâm Iul 27, 2013 3:52 pm 
Neconectat
Site Admin

De inceput, sa incepem cu inceputul …

Amice eyes, relaxeaza-te, contrar asteptarilor am sa-ti spun ca apreciez curajul de ati apara blazonul unitatii teritorial administrative in care iti desfasori activitatea. Eu unul nu agreez pe cei ce stau ascunsi si asteapta de la altii sa le resolve problemele, dar nu conteaza parerea mea. Hai sa nu ne prefacem, esti o cunostinta veche de pe fostul site politistlocal.ro, ai stilul caracteristic si chiar daca unii cereau masuri impotriva ta… te consideram o ,,pata de culoare”, deci stai linistit cu ,,inchizitia”, atata timp cat respecti un limbaj decent si coerent… este ok. Foarte bine ca iti argumentezi punctul de vedere dar… de aceasta data ai cam iesit in decor. Chiar daca inteleg conceptia ta am sa-ti spun ca esti intr-o mare eroare.Politia Locala Timisoara este una dintre cele mai onorabile unitati din tara ce a reprezentat institutia cu onoare in competitiile sportive din tara si internationale, doar ca este problema de aspect, nu a contestat nimeni nimic referitor la institutia Politia Locala Timisoara, ci dispozitia primarului ! Dansul ditai’ primarul ales, cu puterea cetatenilor in spate… poate gresi. Totusi exista institutii democratice ce pot tempera excesul de zel.Pentru asta ne-am adunat aici, noi vedem totul confuz, un Sindicat… o Judecatorie doar ca nu corelam puterea lor impreuna.Un sindicat deschide actiunea iar instanta o finalizeaza detinand caracter definitiv si irevocabil, aceste lucruri vazute impreuna dau logica prin care sistemul democratic a creat parghiile de aparare impotriva abuzurilor.
Sa nu crezi ca o sa menajam pe cineva, orice functie si orice unitate din tara de care luam la cunostinta, prin orice mijloace, ca savarsesc abuzuri si incalcari ale legii.
ATENTIE !
Sa ne intelegem, noi aici pe Forum dezbatem, nu avem nicio caliate oficiala/imputernicire sa solutionam probleme, in schimb putem sa informam, sa indrumam, doar cei ce devin membri acestui sindicat pot avea cerinta sa fie aparati, reprezentati juridic legal, vreau sa facem aceasta departajare. Exista pericolul ca aceasta institutie, Politia Locala, se devina precum cele consacrate, o grupare opaca in care se pot comite abuzuri, ilegalitati, totul este acoperit intern, acesta este cel mai mare pericol pentru o institutie.Cauta pe pagina oficiala a site-ului SNPL Semper Lex si ai sa poti numara cate procese sunt finalizate sau desfasurate in tara, asta da dimensiunea ilegalitatilor sistemului, deci…Mai exista un aspect foarte important, sunt impotriva celor ce denigreaza gratuit aceasta institutie si lucratorii sai.Consider ca este un fapt foarte grav denigrarea acestei institutii de stat si acest lucru are temei legal in legislatia romana, poate la momentul potrivit o sa ne ocupam si de acest aspect, la fel de drastic sunt si pentru cei ce denigreaza alte institutii, consider ca nici nu este legal si nici moral sa saturezi internetul de tampenii personale, doar pentru ca nu poti tu intelege legislatia tarii.Aceste campanii sustinute sunt facute de oameni iresponsabili ce nu constientizeza urmarea faptelor lor si cu asta cred ca am incheiat acest subiect.
M-a bucurat faptul ca intr-un cadru protocolar presedintele sindicatului a afirmat ca deja contureaza posibilitatea ca in paralel cu actiunea de drept sa initieze plangeri penale impotriva persoanelor rau voitoare, sa se mearga mai departe si sa se ceara daune persoanelor in cazul carora s-a retinut ca au fost rau intentionate…DA ! Alfel nu se poate !
Amice eyes, nu fii stanjenit ca nu se scriu aici pagini intregi, putem desfasura atat cat nu poti tu duce dar…cred ca important este sa pastram partea de informare.Vezi tu biet eyes, presa despre care spui ca facem copy/ paste, daca erai putin atent observai ca se iau parti legislative din surse profesionale: avocatnet, M.O., surse Parlamentare ca autoritate legiuitoare s.a.m.d. Evident ca exista si o parte de proiect in dezbatere ce se poate lua din presa…ok, din ce stiu, tu cunosti domeniul, presa insemna informatie, ori stii bine cate persoane de stat lucreaza in domeniul acesta, pentru ca este prima sursa de informatii.Sper ca nu crezi ca desfasuram noi corespondenti prin tara pentru a detine surse proprii… esti chiar haios !
Ca nota finala, chiar daca tu cunosti aprecierea mea pentru tine, considera ca ai primit un avertisment pentru faptul ca postezi off topic.

Discutiile off topic se desfasoara in sectiunea ,,OFF Topic’’ Multumesc pentru intelegere !

Ultima oară modificat de pro legality pe Vin Aug 09, 2013 5:39 pm, modificat de 3 ori în total.

Sus

MesajScris: Mar Iul 30, 2013 2:45 pm 
Neconectat

Stimabile, nu apar niciun blazon, pentru ca blazonul despre care vorbesti e precum Moldova - "nu este a mea”.
E vorba mai degraba de un debate...si de o prezentare a faptelor din punctul de vedere al celui care este in miezul problemei, afla lucrurile la cald si poate evalua mai obiectiv decat ceilalti de aici lipsa curajului sau existenta lui...asta si datorita faptului ca sunt obisnuit ca atunci cand privesc o problema s-o privesc din mai multe unghiuri. Totodata tin sa subliniez ca prin postarea ta (cea dintai) ‚inciti’ in necunostinta de cauza, iar cei care ti-ar da crezare si ar actiona precum sugerezi n-ar avea sorti de izbanda.
Nu m-a interesat nicidecum aprecierea sau lipsa aprecierii pe care o ai/ aveti cu privire la institutia in sine sau la primar si nici nu-i condamn pe cei care considera ca in urma anumitor evenimente imaginea de ansamblu a avut de suferit.
Ii condamn pe care care arunca cu pietre, si-si permit sa faca afirmatii legate de lasitatea sefilor si lipsa de curaj a lucratorilor, in conditiile in care singura pereche de ochelari pe care o folosesc atunci cand privesc intr-un anumit loc este cea de cal...Marea mea bucurie este ca ochelarii astia nu protejeaza si fonic...din pacate insa, cu timpul, tipul asta de ochelari, old fashion, creaza dependenta.
(Sunt convins insa ca orice om normal, si cred totusi ca ai o doza de normalitate, atunci cand se confrunta cu o problema o intoarce pe toate partile inainte sa ia o decizie, iar decizia pe care o ia intr-un final este cea care dauneaza cel mai putin. In cazul tau, cred ca aplici strategia asta strict in ceea ce te priveste.)
Citat:
Hai sa nu ne prefacem, esti o cunostinta veche de pe fostul site politistlocal.ro

Cine s-a prefecut? Din cate stiu, spre deosebire de altii, am pastrat acelasi user...
Citat:
chiar daca unii cereau masuri impotriva ta… te consideram o ,,pata de culoare”

So, poporul cerea masuri iar domnia ta n-a plecat urechea. Ai putea sa intri in politica, esti din acelasi film...(nu conta insa pe votul meu :lol: )
Sa-nteleg ca ai subliniat asta pentru ca ti-ai imaginat ca ma voi simti oarecum indatorat si automat voi fi mai obedient? Sau e pura melancolie?
Citat:
Chiar daca inteleg conceptia ta am sa-ti spun ca esti intr-o mare eroare

Am rezerve legate de intelegerea ta in ceea ce ma priveste pe mine si conceptiile mele...
Daca nu erai atat de superficial :P ai fi inteles ca, uneori, ceea ce fac eu este sa pun la indoiala anumite afirmatii, alteori sa privesc din alt unghi problema...chestiuni care de regula starnesc reactii, incita la dezbateri, intr-un cuvant teasing...si asta pentru ca razboiul ideilor este constructiv, de cele mai multe ori. Tocmai de aici si reactia mea refractara fata de postarile tip copy paste.
Desigur, un alt lucru pe care nu l-ai inteles este ca ma nu refeream nicidecum la site-uri de specialitate desi chiar si acolo, de regula, trebuie sa aduci un aport personal... Ma rog, nu te condamn, pentru ca in domeniul asta nu prea stapanesti termenii si atunci inteleg ca n-ai inteles.
Oricum, intr-un final, daca asta se vrea, asta se primeste, ma pot adapta foarte usor la un stil de genul asta. Si-n fond de ce m-as opune? Popa vrei, popa primesti :lol:
Citat:
Amice eyes, nu fii stanjenit ca nu se scriu aici pagini intregi, putem desfasura atat cat nu poti tu duce dar…

Din nou am rezerve...si asta nu prin prisma incapacitatii intelectuale, mai degraba din pricina sigurantei dobandite dupa o perdea...
Citat:
Ca nota finala, chiar daca tu cunosti aprecierea mea pentru tine, considera ca ai primit un avertisment pentru faptul ca postezi off topic.

Sunt de-a dreptul magulit de atata apreciere. Referitor la partea albastra, nu te amagi, e prematur sa-mi multumesti. :P

Si pentru ca nu obisnuiesc sa discreditez in public persoanele care-mi sunt simpatice, ma opresc aici... :D

Sus

MesajScris: Sâm Aug 24, 2013 1:48 pm 
Neconectat
Site Admin

Imagine
Stoia: țiganii din clanul Cârpaci au “om” în Primăria Timișoara sau în Poliția Locală. Întâmplarea care i-a dat de gol

Doi membri din clanul Cârpaci s-au pus să realizeze lucrări fără autorizaţie la clădirile istorice pe care le deţin pe C.D. Loga. Poliţia Locală n-a mai apucat, însă, să-i amendeze pentru că ţiganii au fost informaţi că vor fi controlaţi. Cel puțin, aceasta este ipoteza viceprimarului Traian Stoia cu privire la situația creată. Stoia a explicat, astăzi, că Primăria Timişoara a fost sesizată că se realizează astfel de lucrări săptămâna trecută şi crede că membrii familiei Cârpaci au fost atenţionaţi prin telefon, dar nu a ştiut să spună dacă cel care i-a informat este angajat în primărie sau un poliţist local. “Se lucra intens, fără autorizaţie, la două clădiri istorice de pe C.D. Loga, care sunt deţinute de Ion şi Grefier Cârpaci. Urma să vină o echipă să-i amendeze, dar personajele respective au fost informate şi nu s-au mai găsit muncitorii acolo când s-a mers în control. Cel mai probabil au fost informaţi telefonic”, a declarat Traian Stoia.
Press alert.ro

…………………………………………………………………………………………………............................................................................................................................

Daca in materialul cu palmierii am apreciat pozitia viceprimarului, respectiv a presei…de aceasta data dezaprob justificat aceasta facatorie ordinara prin care Politia locala Timisoara este atrasa in campul de lupta electoral.In afara faptului ca se insinueaza mitocaneste si neintemeiat ca viceprimarul “crede ca ar fi anuntat controlul” , o presupunere tendentioasa, fara sustinere.

,,CE I-A DAT DE GOL pe viceprimar si publicatia complice ???”
Simplu…este adevarat ca inspectorii politisti locali din serviciul control disciplina in constructii: legitimeaza, cer aurorizatia de constructie, constata si intocmesc proces-verbal de constatare la fata locului samd…dar nu au nicio treaba cu muncitorii !! Toata treaba se face cu proprietarul, el raspunde in fata legii si a organelor de control, deci treaba cu ,,anuntatul si… muncitorii nu au fost gasiti” pica prin logica lucrurilor.Nu trebuia sa gasesca muncitorii ci sa identifice proprietarul sau persoana imputernicita legal sa raspunda de treaba de acolo.
Grosolana treaba ! Eu zic ca in baza unei sesizari de denunt calomnios/denigrare/prejudiciu de imagine, ori alta forma de plangere, din partea juristului din cadrul politiei locale, urmata de cererea de daune ar face ca acest tip de magarii prin care sunt atrase institutii in jocul politic murdar sa nu se mai repete.

Sus

Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]